Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka

Modrá stuha Slap

V sobotu 21.5. se na Slapské přehradě konal již desítky let tradiční závod Modrá stuha Slap. Závod se konal v Jachtklubu Královská na Měříně. Závod byl vypsán pro všechny závodníky splňující ISAF požadavky.

Samotný start musel být, bohužel, posunutý a nestartovalo se v původně avizovaných 11,00. I tak se ovšem podařilo odjet 3 rozjížďky. Organizátoři rozdělili závod do dvou kategorií – kajutové a závodní plachetnice. Závodníci se nakonec dohodli, že závod bude hodnocený podle pořadí v cíli.

V kategorii závodních lodí všem rozjížďkám dominovala zrekonstruovaná plachetnice „Tyvado!“ pod vedením Matouše Reka a posádky, jejímiž členy byli Miroslav Starý a Viktor Brejcha.

Největším zklamáním celého závodu byla ovšem účast lodí. Na startu se celkem sešlo pouze 5 lodí (3 kajutové, 2 závodní). Byla to škoda, protože já sám jsem jako malý kluk četl reportáže o soubojích o titul Modré stuhy. Kladu si tak otázku, kde se stala chyba. Organizátoři zařídili příjemné prostředí, závod byl pod vedením licencovaných rozhodčích, počasí bylo také příjemné. Tento rok je tak rozhodnuto. Modrou stuhu si letos odváží každý, kdo se účastnil příjemného setkání milovníků jachtingu. Vítězem se tak může cítit také každý, kdo se celý den bavil.

Za sebe bych chtěl ještě jednou poděkovat organizátorům a Jachtklubu Královská, že i přes nízkou účast připravili kvalitní a příjemné podmínky všem zúčastněným. Děkuji.