Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Před další sezonou

V minulém roce jsme uveřejňovali v rámci rubriky Právní poradna sérii článků, které vycházely ze zkušeností pojišťovny Yacht-Pool. Nikterak jsme neskrývali fakt, že nám tyto zajímavé články připravuje tržní subjekt, který má samozřejmě zájem oslovit potenciální zákazníky.

 

Pokud nešlo o prázdnou sebechválu, nýbrž o předávání cenných zkušeností, z kterých si každý může vzít to, co chce, nevidím v tom nic špatného. Každá zkušenost, za kterou nemusíme tvrdě zaplatit a jsme natolik otevření, abychom jí přijali, je to nejcennější, co nám může někdo dát. Proto mě potěšilo, když jsem na sklonku roku dostal na první únorový víkend pozvání do Tater na „stretnutie jachtárov“, tedy oficiálně Sailing Day, který pořádala právě pojišťovna Yacht-Pool. Vzdálenost mezi Prahou a Popradem jsem v obou směrech pohodlně překonal za šest hodin v modrém křesle Pendolina. A měl jsem po cestě na co myslet.

Setkal jsem se tam kromě jiných zajímavých lidí s třemi jachtaři, kteří obepluli svět a poskakování přes Atlantik pro ně bylo takovou samozřejmostí, jako pro mnohé přeplavba ze Sukošanu na Murter. Ti tři však v mých očích měli společnou jen tu větu, že obepluli svět. Jejich pojetí jachtingu bylo tak odlišné, že byli nádhernou ukázkou toho, jak barevný může být jachting a že je velmi těžké říci, který je ten pravý. Pravý jachting má každý ten svůj a je přitom naprosto nepodstatné, jakou má podobu. Musí toho, kdo ho provozuje, činit spokojeným a šťastným. Jachting musí přinášet to, co od něho čekáme. Potkal jsem tam tedy tři zajímavé chlapíky a tři různé pohledy na jednu věc. A v příštích vydáních My Boat bych se s vámi o své zážitky z této akce rád podělil.

V březnu pak začíná u některých loděnic sezona novinářského testování a já už pomyslně balím kufr. Bude to první letošní svezení na moři, bude to ve francouzském Cannes, budou to plachetnice Jeanneau, motoráky Merry Fisher, Cap Camarat, Leader a luxusní Prestige.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Bavaria Cruiser 34

Novinky | Petr Láska
title

Sailart 19

Novinky | Petr Láska