Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Velká odvaha

V březnu roku 2016 ukončil polský jachtař Szymon Kuczyński šestnáctiměsíční plavbu kolem světa, o které jsme informovali v čísle 6/2016 magazínu My Boat.

 

V sobotu 19. srpna 2017 ve 20,25 vyplul Szymon z Anglického Plymouthu na non-stop sólovou plavbu kolem světa. Trasa povede na jih až k mysu Dobré naděje, pak na východ, kolem mysu Leeuwin k mysu Horn, který plánuje obeplout v lednu 2018. Odtud nejkratší cestou do cíle opět v Anglii. Plavbu plánuje na 9 až 11 měsíců. Syzmon se připravoval na plavbu tvrdě několik měsíců. Jeho plachetnice Maxus 22 „Atlantic Puffin“ opět nebude vybavena motorem. Jediným zdrojem pohonu jsou plachty a zdrojem elektrické energie jsou solární panely. Změny na lodi nebyly nijak výrazné. Vyměnilo se několik dílů v interiéru, kovová madla na střeše kajuty byla nahrazena dřevěnými, nad luknou vstupu do kajuty přibyl pevný sprayhood, který bude chránit vstup před vlnami a zároveň bude zachycovat dešťovou vodu. Největší změnou je nová takeláž - nový stěžeň Seldén, včetně lanoví, nové plachty Sails Service a všechno kování Ronstan.

Plachetnice Maxus 22 vyrobená v loděnici Northman je pouze 6,36 metru dlouhá a 2,48 metru široká. Je tedy nejmenší lodí, která touto trasou obeplula svět. Laťka je hodně vysoko a nezbývá než držet palce !

 

 

Odkaz na sledování polohy

https://share.garmin.com/atlanticpuffin

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Thomas Dehler

Co se děje | Petr Láska
title

Nelegální bóje v Chorvatsku

Co se děje | Petr Láska