Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Závěr sezony            

Jak vypadá již tradiční konec sezóny na Mazurských jezerech? Na vodě se sejde 123 lodí a více než 800 jachtařů.

 

O předposledním zářijovém víkendu se na Mazurských jezerech uskutečnila jedinečná akce – největší regata jachet Maxus vyrobených loděnicí Northman. Desátého ročníku Northman-Cupu se zúčastnilo 123 lodí a více než 800 jachtařů.

Akce tentokrát začala již ve čtvrtek 20. září organizovaným tréningem a zkušebními rozjížďkami, tréninkem startů a teorií závodních pravidel a taktiky. Jedním z trenérů byl i Szymon Kuczynski, který na lodi Maxus 22 dvakrát obeplul svět. Jeho loď si mohli účastníci po závodech prohlédnout. Pátek večer ukončil Szymon v taverně Keja zajímavým vyprávěním o svých plavbách.

V sobotu ráno se spolu za krásného slunečného a větrného počasí utkali jachtaři v sedmi třídách - Maxus 33.1RS, Maxus 33, Maxus 28, Maxus 26, Maxus 24 EVO, Maxus 24 a Maxus 22. Závod se jel na jezerech Mamry a Swiecajty jako dálková plavba. Síla větru a těžké podmínky způsobily, že závod dokončilo jen 113 jachet. O emotivních bojích se diskutovalo ještě dlouho po skončení regaty. Jako startovní loď byla určena letošní novinka z produkce loděnice, Northman 1200.

Po ukončení náročného závodu si účastníci mohli odpočinout u táboráku se zpěvem a kytarou. V 19 hodin začala oficiální část akce s gratulacemi a poděkováním pořadatelům a s překvapením – velkou laserovou show shrnující 10 let bojů na vodě. Následovalo vyhlášení výsledků a předávání cen. Na závěr oficiální části byl ohromující ohňostroj, doplněný hudbou.

Již tradičně následoval velký a bohatý raut, na kterém mohli jachtaři ochutnat pokrmy z ryb, zvěřiny, různé saláty a mnoho dalších specialit. Toto vše udělalo z desátého ročníku regaty Northman-Cup nezapomenutelnou událost mimořádného charakteru.

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Lagoon 46

Novinky | Petr Láska
title

Bavaria Yachtbau

Co se děje | Petr Láska