Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka

Čeští jachtaři závodili mezi 25 nejlepšími posádkami světa

Finnaři Ondřej Teplý, juniorský mistr světa, a Michael Maier, účastník pěti olympiád se zúčastnili finále STAR SAILORS LEAGUE 2018. Stejně jako každý rok se jej zúčastnilo 10 nejlepších týmů světové stáristické ligy a 15 VIP posádek z různých lodních tříd.

Po třech dnech závodění (jeden den se nejezdilo kvůli bezvětří) a 11 odjetých rozjížďkách v silném poryvovém větru, který přinesl mnoho zajímavých situací i několik zlomených stěžňů, skončila úvodní kvalifikace. Mezi deset nejlepších, kteří postoupili do vyřazovacích bojů se bohužel naši neprobojovali a závod pro ně skončil. Michaelovi Maierovi, který závodil společně s Maďarem Zsomborem Bereczem, čtvrtfinále uniklo jen těsně – skončili celkově na 11. místě. Ondřej Teplý, který jel na Staru teprve svůj druhý závod v životě (jeden jel na konci letošní sezony na Máchově jezeře), se i přes zlomený stěžeň a tři neodjeté rozjížďky společně s Řekem Antonisem Tsotrasem stále zlepšovali, zajeli i jedno deváté místo a skončili na 23. místě. Přesto si závod užili: „Byla to legrace. Po jachtařské stránce nám chyběl trénink na Staru. Naši soupeři nebyli vůbec začátečníci, a hlavně tu loď ovládají a ví přesně co dělat. My jsme měli pořád nějaký problém a ztráceli jsme na každém manévru. Každopádně to byla velká zkušenost a čest se seznámit s takovými osobnostmi světového jachtingu!“ chválil Ondra úspěšnou akci.

V sobotu 8. prosince probíhaly vyřazovací souboje – čtvrtfinále, semifinále a finále, které stanovily pořadí na prvních deseti místech. Zvítězila brazilská posádka Jorge Zarif a Pedro Trouche, druzí byli další Brazilci Robert Scheidt a Henry Boenig a třetí italsko-německý tým Diego Negri a Frithjof Kleen. www.starsailors.com